Vizītes laikā mēs nogādājām ziedojumus – vecas segas, dvieļus un citas noderīgas lietas, kas palīdzēs patversmes iemītniekiem justies siltāk un drošāk. Kaut arī ārā bija auksts, mēs ar lielu interesi apskatījām patversmes iemītniekus un uzzinājām vairāk par patversmes ikdienu, dzīvnieku aprūpi un atbildīgas attieksmes nozīmi.
Patversmes teritorijā atrodas arī atsevišķs voljers slimajām vārnām, par kura darbību un putnu aprūpi mums pastāstīja “Ulubeles” pārstāvji. Viņi akcentēja, ka patversmē rūpējas par visiem dzīvniekiem un stāstīja par savu daudzveidīgo un atbildīgo darbu.
Šobrīd patversmē dzīvo aptuveni 400 dzīvnieku – ap 200 suņu un 200 kaķu, kuriem ik dienu nepieciešama aprūpe, rūpes un cilvēku atbalsts. RTK audzēkņi vēlas arī turpmāk sniegt atbalstu un palīdzību, iesaistoties labdarības aktivitātēs un atbalstot patversmes darbu.
Liels paldies visiem RTK audzēkņiem un darbiniekiem, kuri ziedoja un palīdzēja patversmei! Vizītē kopā ar audzēkņiem piedalījās direktores vietniece Diāna Bērziņa un Ekoskolas koordinātore Anna Shapovalova.
Paldies arī patversmei “Ulubele” par sirsnīgo uzņemšanu un ieguldīto darbu! ✨
#RTK #Ekoskola #Ulubele #PalīdziDzīvniekiem
Atbalstīt “Ulubeli” vari arī tu
Audzēkņu atziņas:
Francis:
Apmeklējot Ulubeles dzīvnieku patversmi, es uzzināju, kā tur dzīvo suņi un kā ikdienā par viņiem rūpējas. Es redzēju, ka daudzi suņi dzīvo voljēros, kuros ir gan iekštelpa, gan āra daļa. Tas lika man aizdomāties, cik daudz darba ir nepieciešams, lai dzīvniekiem visu laiku būtu silts, ūdens un barība, īpaši ziemā. Manuprāt, skolā varētu izveidot projektu, kurā mēs palīdzētu uzlabot suņu voljēros. Piemēram, ziemas laikā varētu ierīkot aplokus ar elektriski pieslēgtu ūdens un barības sistēmu, lai ūdens neaizsaltu un darbiniekiem nebūtu katram sunim atsevišķi jānes ūdens. Tas palīdzētu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, kuri par viņiem rūpējas.
Viesturs:
- Uzzināju kad suns skaitās kā seniors, tad tam sunim apmaksā vetārstu, ja suns tik adoptēts.
- Uzzināju, ka cilvēkam pirms var dabūt dzīvnieku, vajag atbildēt uz vairākiem jautājumiem.
- Mēs varētu palīdzēt popularizēt ULUBELI caur mūsu sociālajiem tīkliem lai vairāk cilvēki ņemtu pie sevis dzīvniekus.
Roberts:
- Es uzzināju patversmē Ulubele, cik svarīgi ir rūpēties par dzīvniekiem un izturēties pret tiem ar atbildību. Es sapratu, ka katram dzīvniekam ir savs stāsts un ka viņiem ir nepieciešama mīlestība un pacietība. Ziemā patversmē dzīvniekiem bieži jāmaina ūdens, jo aukstumā tas ātri sasalst.
Māris:
- Uzzināju to, ka nav tik viegli adoptēt mājdzīvniek, kā man likās.
- Uzzināju ka vārnas ari tiek aprūpētas Ulubele.
- Ulubelei var palīdzēt lielas talkas laika.