2025. gada 15.-16.maijā RTK pasniedzēji un studenti piedalījās konference Deep Tech Atelier 2025.
Šī gada konferences Deep Tech Atelier 2025 tēma bija “Explore AI & Quantum and Defence & Space”, akcentējot mākslīgā intelekta, kvantu tehnoloģiju, aizsardzības un kosmosa nozaru attīstību. Īpaša uzmanība tika pievērsta inovācijām aizsardzības jomā, tostarp mākslīgā intelekta un robotikas lomai mūsdienu aizsardzībā, pārrobežu sadarbības veidošanai, infrastruktūras noturības stratēģijām un publiskā-privātā sektora sadarbības potenciālam aizsardzības inovāciju veicināšanā.
Liels akcents tika pievērsts mācību iestāžu zinātnisko darbu rezultātiem un startapu izveides iespējām, kas tika prezentēts posteru sesijā.
No RTK Inženierzinību un ražošanas katedras tika noprezentēts prof. meistarības konkursam izveidotais microsatelīta modelis, kas tika ražots uz moderniem metālapstrādes CNC darbgaldiem, ka procesori un sensori tika izmantoti Arduino un Raspbery Pi kompenentes kas ir izmantotās studiju procesā.
Deep Tech Atelier 2025 apliecināja Latvijas un Baltijas reģiona potenciālu dziļo tehnoloģiju jomā, veicinot starptautisku sadarbību un inovāciju attīstību.
Konference kalpoja kā platforma, kurā satiekas idejas, zinātnieki, uzņēmēji un investori, veidojot pamatu nākotnes projektiem un partnerībām.
Pēc veiksmīgas prezentācijas tika saņemts aicinājums no IZM piedalīties pasākuma The Big Data from Space (BiDS) 2025, kurš norisināsies no 29. septembra līdz 3.oktobrim Rīgā, Latvijā.
Paldies RTK inženierzinību un ražošanas katedras vadītājam Viktoram Gutakovskim, skolotājam Aleksandram Okuņevam, studentiem: Daniilam Marčenko, Atim Vanagam (A-MH-1)!