Vietnes darbībai izmantotas obligāti nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Vairāk

Atbalstītāji

Swedbankkarte

Nakotnes prakse

Jāatceras, lai neatkārtotos…

14. jūnijs Latvijā ir komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.
Katru gadu Rīgas Tehniskās koledžas audzēkņi, teātra studija(vadītāja Rita Reliņa) kopā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma teātra pulciņa dalībniekiem (vadītāja Ginta Rukmane) un RTK kora “MĪTS” dziedātāji (vadītāja Irīna Švarcbaha) piedalās šajā pasākumā Torņakalnā,  lai turpinātu saglabāt tautas atmiņā notikumus, kas toreiz ietekmējuši gandrīz katru Latvijas ģimeni. Ukraiņu mūziķes Darjas Leleko dzīvi izmainījis tagad notiekošais karš, jo ceļš uz Latviju ir bēgļu gaitas.

Kurzemes rajona politiski represēto kluba priekšsēdētājs Bierants Ignāts ir dzimis Sibīrijā. Viņa sirdī šī sāpe ir dzīva līdz šai dienai, jo šobrīd notikumi Ukrainā sāk iegūt tās pašas aprises, kādas notika Baltijas valstīs pirms 80 gadiem. Un to pieļaut nedrīkst.

Piemiņas brīdī piedalījās Rīgas pilsētas mēra vietnieks Vilnis Ķirsis un Rīgas pieminekļu aģentūras vadītājs Gunārs Nāgels. Arī Lietuvas represēto kluba pārstāvji bija ieradušies, lai apliecinātu, ka tikai turoties kopā Baltijas valstis var stiprināt savu brīvību un neatkarību.

Šogad, pēc vairāku gadu ilgušās rekonstrukcijas, piemiņas vietā  bija atvērts arī   “1941. gada deportāciju vagons”. Kāds no klātesošajiem arī atcerējās, kurā konkrētā vietā atradās uz “lāvas” garajā ceļā uz Sibīriju. Smagi…

Lūk, kāpēc to nedrīkst aizmirst! Jo ir tādi, kuri ir gatavi to atkārtot.

 

Režisore Rita Reliņa

Foto Ivans Baiņenkovs 

https://latvijaspieminekli.lv/komunistiska-terora-upuru-pieminas-vieta-tornakalna/  

https://latvijaspieminekli.lv/tornakalns-1941-gada-deportaciju-vagons/